wtorek, 3 października 2017

enough

Nachodzi mnie ostatnio na głębokie przemyślenia na temat mojego życia i osób, które się w nim znalazły. Większość z nich zazwyczaj próbowała mieć wielki wpływ na to co robię i jak wyglądam. Zawsze znalazł się ktoś kto wyśmiewał, krytykował i mówił co myśli. Jednemu nie pasowało, że nic nie robię w swoim życiu, drugiemu, że robię za dużo rzeczy na raz a jeszcze kolejnej osobie, że jestem za blada, za mało się uśmiecham lub za bardzo przesadzam. Najlepsze są słowa, których nie cierpię słyszeć najbardziej na świecie: „ja na Twoim miejscu bym tak nie zrobiła’’ lub "ja na Twoim miejscu bym tak nie chciała’’.  Halo, nigdy nie będziesz na moim miejscu!
 Nie oszukujmy się, każdy ma w swoim otoczeniu takie osoby, które mówią Ci jak masz żyć. Czy to ktoś z rodziny- rodzice, babcie, przyjaciele, koleżanki czy znajome. Wszyscy komentują w około każdy Twój ruch. Nie trzeba być znanym, by być w ogniu krytyki lub wiecznie obgadywanym. Wszystkim się wydaje, że wiedzą wszystko lepiej od nas samych. My słuchamy tych rad, bo myślimy, ze są dobre. Pozwalamy im na to i robimy to co chcą. Gdy się nawet nie obejrzysz okazuje się, ze ktoś Ci czegoś zazdrości lub dla samej zasady chce żeby nie wiodło ci się dobrze, bo jemu nie wychodzi. Nie mówię tutaj akurat o rodzinie, chociaż podobno z nią żyje się dobrze tylko na zdjęciach. 
Starałam się zawsze być świadoma tego co robię, by zawsze być zgodna sama ze sobą. Owszem, pewne słowa docierały do mnie głęboko i miały nie mały wpływ na moje decyzje. 
Teraz wiem, że nikt nie ma prawa mówić Ci kim masz być. Nikt nigdy nie będzie w naszej skórze i nie przeżyje za nas życia. Jeśli następnym razem Twoja bliska osoba powie Ci, np. że chce jechać na koniec świata (daje przykład) to ciesz się jej szczęściem i nie biadol, że zginie, że ją porwą albo nie zazdrość jej, że ona chcę jechać, ma chęci i kasę a Ty nie masz za co. Nie masz prawa oceniać jej, że jest szalona i głupia, skoro Ty siedzisz na kanapie i jedynym wysiłkiem na jaki sobie pozwalasz to wstanie w poszukiwaniu pilota do telewizora. Jeśli ludzie mają odwagę spełniać marzenia i robić to co chcą, to zostaje nam brać z nich przykład. 

Dziś czym więcej ludzie do mnie mówi, tym bardziej przestaje ich słuchać. Nie dlatego, że nie obchodzi mnie ich zdanie, bo znajdą się też tacy, co będą mieli racje, ale pozwalam sobie rozwinąć skrzydła i w końcu żyć tak jak chcę.

sukienka: fashionmia  / buty: aldo/ naszyjnik: zara / torba: mohito 

5 komentarzy:

 1. fantastycznie wyglądasz:) cudowną masz sukienkę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoja bladość jest piekna, świadczy o tym że jesteś damą. Świetna sukienka i buty. Wyglądasz olśniewająco.

  OdpowiedzUsuń
 3. Stylowo i kobieco! Bardzo mi się podoba :)
  http://moda-na-obcasach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń